Główną misją Szkoły Podstawowej Kosmos jest wspieranie środowisk edukacji domowej, alternatywnej, szkół demokratycznych, kooperatyw edukacyjnych głównie z Mazowsza.

Jesteśmy nową szkołą, rozwijamy się razem z Wami, wspieramy uczniów z edukacji domowej zarówno uczących się samodzielnie, jak i w grupach, szkołach, świetlicach.
Wspieramy rozwój społeczności ed na Mazowszu, organizujemy spotkania integracyjne dzieci, rodziców ed i kadry grup.
Wszystko ponad podziałami, dla uczniów z różnych szkół macierzystych.
Z uczniami naszej szkoły kosmos i przedszkola edukacjaaktywna.pl dzielimy się dotacjami jakie otrzymujemy z Urzędu Miasta.

Jeśli uczysz (się) w domu albo jakiejś wolnej szkole, kooperatywie edukacyjnej, albo wspólnie z innymi rodzinami ed, to świetnie trafiłeś.
Wspólnie z szkołą kosmos i przedszkolem edukacja aktywna poznasz nowych ludzi, nowe lokalne środowiska ed, otrzymasz wsparcie materialne, merytoryczne, dostęp do pomocy dydaktycznych, kontakty z edukatorami.
Zapraszamy do zapoznania się z treścią zakładek:

rodziny ed, znajduje się tam nasza oferta dla rodzin uczących w domu,

– dzieci z orzeczeniem KS, tam przeczytasz ofertę dla rodzin dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego,

– szkoły/grupy ed, tu znajdziecie informacje o wsparciu dla środowisk, organizacji, kooperatyw, świetlic, szkół ed i edukatorów, nauczycieli, tutorów.