Edukowanie i wychowanie dziecka to ogromna odpowiedzialność, trud i satysfakcja. Jesteśmy pełni podziwu dla rodziców, którzy się na to zdecydowali. To jedna z piękniejszych rzeczy, którą mogą ofiarować rodzice swoim dzieciom. Edukowanie i wychowanie dziecka w swoim domu jest ogromnym wyzwaniem, dlatego warto wspierać się wzajemnie z innymi rodzinami, warto korzystać ze wsparcia licznych grup, środowisk i edukatorów. Warto też wybrać dobrą szkołę macierzystą, w której dziecko będzie zdawało egzaminy i otrzymywało wsparcie. Powołaliśmy Szkołę Podstawową Kosmos właśnie po to, by wspierać rodziców w trudnej misji edukowania swoich dzieci. Koncentrujemy się zwłaszcza na dzieciach mieszkających w aglomeracji Warszawskiej. Dla nich mamy najszerszą ofertę. Wspieramy też dzieci mieszkające w innych częściach Polski i świata. Szkoła Kosmos posiada uprawnienia szkoły publicznej, może wystawiać legitymacje zaświadczenia, przeprowadzać egzaminy i wystawiać świadectwa na koniec roku. Otrzymujemy też dotacje z urzędu miasta którymi dzielimy się z rodzicami naszych uczniów. Organizujemy regularnie zajęcia nawet kilka razy w miesiącu, w muzeach, w siedzibie szkoły i na świeżym powietrzu. Szczególnie lubimy spotykać się w lesie. Na spotkaniach dzieci uczestniczą w warsztatach, wspólnie się bawią i uczą. Spotkania te są otwarte, mogą w nich uczestniczyć dzieci z różnych szkół i przedszkoli całymi rodzinami, z rodzeństwem.